baskayerebakma.com

Satış Sözleşmesi


MADDE 1 - KONU

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

 

Ünvan  :  Baskayerebakma.com

Whatsapp Hattı:  +90 539 862 4585 (Whatsapp içindir arama Yapılamaz)

Email   : info@baskayerebakma.com veya destek@baskayerebakma.com

 

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.baskayerebakma.com  alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, Hazır giyimlerde yasal 15-30 iş günlük süre, kişiye özel dikim ürünler 30-35 iş günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ ya  bildirilmek kaydıyla en fazla 10 iş günü daha uzatılabilir.

 

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise,teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden Baskayerebakma.com sorumlu tutulamaz.

 

4.4 - Baskayerebakma.com  sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

 

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nüshasının Baskayerebakma.com  ‘a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise,Baskayerebakma.com  ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

 

4.6-Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Baskayerebakma.com‘ a  ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3  iş günü içinde Baskayerebakma.com' a  gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

 

4.7-Renkli sepet mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 15 iş  günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Baskayerebakma.com ’a  gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri Baskayerebakma.com  tarafından karşılanacaktır.

4.9-Özel istek doğrultusunda yurtdışından siparişe gelen ürünlerde iade yapılmamaktadır. Müşteri paketi açıp ve Ambalajını yırtmadan  3 iş günü içersinde gönderdiği takdirde değişim hakkına sahiptir.

 

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

 

ALICI,sözleşme konusu ürün siparişinden  2 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde baskayerebakma.com' a email  ile bildirimde bulunulması şarttır.  Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 30 iş  günü içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ve değişim yapılmayacak ürünler

 

Tek kullanımlık ürünler,kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Hijyen sebebi ile İç çamaşırları bikini ve mayo, aksesuarlar değişim ve iade yapılamaz.

Ayrıca,tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Baskayerebakma.com ’un   yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

www.Baskayerebakma.com ' dan  alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir.

İade ve Degişim 

Almış olduğunuz ürünü  ambalajını yırtmadan, ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren  

3 iş günü içinde değişim yapabilirsiniz.

İthal ürünlerde siparişle geldiği için iade kabul edilmemektedir.

Hemen teslim ürünlerde değişim ve iade yapılmamaktadır.

Kullanılmış hasar görmüş ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

Mayo,bikini,iç çamasırı gibi kişiye özel ürünler iade değişim yapılmamaktadır.

İade ve değişim için sadece şirketimizin kullandığımız kargo firması ile geri gönderim kabul

edilecektir.Aksi firmalar ile yapılan gönderimler kabul edilmeyecektir.

 Ürünü değişim için göndermeden önce değişim nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile destek@baskayerebakma.com.com adresine gönderiniz.Şirketimiz gönderdiğiniz

 e-maili alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir.Değişim yapılan ürün yerine bir başka ürün seçemin için gerekli yollar anlatılacaktır. Değişim nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

 

Tüm ürünler kontrol edilip paketlenmektedir.Kargodan kaynaklı hatalardan firmamız sorumlu değildir.

Teslim alırken kargo hatalarını kargo yetkililerine bildiriniz.

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız 27 (yirmiyedi )  iş günü içinde paranızı iade edecektir.

 

Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili  destek@baskayerebakma.com  adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir.Teslim süresi ürünün detay kısmında yazmaktadır.

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.